Zařídit dětské pokoje je jako zařídit malý byt. Do jedné místnosti musíme vložit mnoho funkcí tak, aby pokoj nepůsobil přeplněně a přeplácaně. Ideální nábytek je ten, který roste spolu s dětmi.
Dětský nábytek vybírejte pečlivě
Vybíráte-li dětský nábytek, vybírejte jej pečlivě. Má splňovat funkci pro učení, hraní i lenošení, s dostatkem úložných prostor. Vhodnou investicí je rostoucí nábytek s nadčasovým designem. Při zařizování pokoje se řiďte nejen cenou, ale také tím co si přejí a potřebují děti.
Ten kdo někdy zařizoval dětský pokoj ví, jak moc je třeba dbát také na bezpečnost. Funkční a bezpečné musí být všechny kusy nábytku, které v této místnosti umístíme. Ulomení dvířek či vytrhnutí šuplíku je poměrně častým jevem. Jednotlivé kusy nábytku nesmí mít ostré hrany. Zkontrolujte, zda jsou dobře namontovány úchyty a začištěny okraje nábytku. Jednodušší je zařídit si obývací pokoj pro dospělého. Na dětském nábytku nešetřete a volte opravdu kvalitní materiál. V případě, že vybíráte patrovou postel, zvolte i jednolité bočnice. Vybírejte neutrální barvy. Zkombinujte například třešeň/ vanilka, šedá/bílá, apod. Časem se z dětského stávají obývací pokoje pro puberťáky, jak se mění jejich zájmy a životní styl. Patrovou postel vyměníme za rozkládací sedačku, místo akvária najednou stojí velká televize a nechybí počítač a kvalitní pracovní stůl, má zájem o moderní design a maximální soukromí.
Jak poznat kvalitní nábytek pro děti
Materiál – ideální je dřevo, které je příjemné, hřeje a je vysoce odolné. Zvolit můžete i lamino nebo dýhu.
Zpracování – Nesmí nikde být ostré rohy, nesmí vyčuhovat šrouby, dbejte na kvalitní montáž.
Variabilita – Můžete z přebalovacího pultu udělat komodu? Je židle skutečně rostoucí? Nábytek nekupujete na rok či dva, tímto způsobem ušetříte.